"Cała Polska Czyta Dzieciom"
Dodane przez admin dnia 13-06-2022

Na przełomie maja oraz czerwca uczniowie klas 1a oraz 1c przystąpili do XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, organizowanego pod hasłem „Klimat dla polskich autorów”.


Hasło tegorocznej edycji składnia do refleksji nad tym, co polscy autorzy piszą i jak nas mobilizują do walki z globalnym ociepleniem i niszczeniem naturalnego środowiska.
W ramach kampanii wybraliśmy i zapoznaliśmy się z treścią lektury polecanej przez organizatora pt. „Bajka o drzewie” Elizy Piotrowskiej.

czytaj dalej >>>Celem akcji jest propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju. Chcąc rozpowszechnić wśród rodziców pozytywne aspekty czytania dzieciom 20 minut dziennie, klasa 1a utworzyła kącik czytelniczy podczas pikniku szkolnego, na którym uczniowie wraz z wychowawcą zachęcali do aktywności czytelniczej wśród rodzin. Uczniowie klasy 1c udali się do szkolnej biblioteki w celu wypożyczenia ciekawych pozycji odpowiednich dla ich wieku oraz umiejętności czytelniczych. Następnie podczas zajęć lekcyjnych każdy uczeń czytał na głos fragment wybranej przez siebie książki.