„Zakochaj się w teatrze – edycja trzecia”
Dodane przez admin dnia 20-12-2022

W Szkole Podstawowej nr 6 im. Noblistów Polskich w Skawinie dobiegły końca zadania projektowe przy III edycji projektu „Zakochaj się w teatrze.
W ramach zadań projektowych w skawińskiej „Szóstce“ odbyły się warsztaty teatralne prowadzone przez instruktorów: panią Katarzynę Szybisty i pana Łukasza Pierożka.

--->>> Zobacz galerię zdjęć <<<---

czytaj dalej >>>Warsztaty zakończyły się krótkim przedstawieniem oraz spotkaniem z gościem specjalnym – p. Tomaszem Okarmusem, który opowiedział młodzieży o swojej przygodzie z teatrem , współpracy z Teatrem Maska . W ramach projektu dzieci obejrzały spektakle w Teatrze Słowackiego, Teatrze Ludowym oraz Teatrze Bagatela. Nie zabrakło też zajęć edukacyjnych i warsztatowych w Teatrze Lalki i Maski „Groteska“. Uczniowie mieli okazję obejrzeć teatralne maski i lalki, dowiedzieć się, jak są produkowane, a później spróbować się nimi posługiwać na scenie.


Kolejnym etapem działań projektowych była uroczysta parada postaci historycznych. W tym roku ze względu na padający deszcz postacie historyczne nie dotarły na Rynek. Uczniowie spacerowali korytarzami, wykorzystując szkolne przestrzenie, zatrzymali się na sali gimnastycznej i tam odbył się prawdziwy koncert pieśni patriotycznych. Można było usłyszeć m.in. Kadrówkę, Pierwszą Brygadę, Piechotę , obejrzeć pokaz poloneza w wykonaniu uczniów klas pierwszych. Wśród uczestników parady były królowe, królowie, marszałek Józef Piłsudski, legioniści, politycy i przedstawiciele literatury. Podczas uroczystego apelu uczniowie klas 6a i 6c przypomnieli fragment historii naszego kraju, w przygotowanej inscenizacji.
Organizatorami projektu są Szkoła Podstawowa nr 6 im. Noblistów Polskich w Skawinie we współpracy z UKS Jedynką.


Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina.