Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością
Dodane przez admin dnia 13-01-2023


Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w działaniach pt. „Savoir- vivre w kontaktach z osobami z niepełnosprawnością”.


czytaj dalej >>>

Uczniowie klas 4-8 po pełnym emocji spotkaniu z psychologiem a zarazem fotomodelką na wózku Panią Wioletą Więckowską, podsumowali swoje doświadczenie prezentacją. Uczestnicy poznali podziwiane osoby ze świata sportu, filmu, muzyki i nauki, które udowodniły, że w drodze do celu nie można się poddawać. Uczniowie obejrzeli także spoty pokazujące standardy zachowań wobec osób z niepełnosprawnością ruchową, wzrokową, słuchową i intelektualną oraz mieli okazję wspólnie zamigać w Polskim Języku Migowym piosenkę Pawła Domagały „Weź nie pytaj”.


Dzieci z klas 1-3 na podstawie fragmentów „Duże sprawy w małych głowach” poznały różne rodzaje niepełnosprawności. Nasi najmłodsi uczniowie z zaciekawieniem dotykali pisma Braille’ a, uczyli się podstawowych gestów migowych i korzystali z pomocy wizualnych wspierających komunikację alternatywną. To była naprawdę wyjątkowa lekcja!

Zespół Integracji


<<< na początek